Корзина
5 отзывов
+380990219412
+380990219412
АГРОПОЛІС
Корзина

ПОСАДКА КОЛОНОВИДНИХ ЯБЛУНЬ

Колоновидні яблуні без перебільшення просто створені для сучасних садів, оскільки дозволяють значно заощадити площу - на невеликій ділянці можна посадити безліч дерев різноманітних великоплідних сортів. Через те, що доступ світла ніщо не перешкоджає, яблука дозрівають надзвичайно смачними. Крім того, квітучі колони чарівно красиві. Зростаючі вгору пірамідальні крони мають дуже декоративний вигляд не тільки під час цвітіння, а й протягом усього сезону, коли деревцята посипані яскравими, ароматними і дуже красивими плодами.


Як вибрати саджанець колоновидної яблуні:

Ось кілька рекомендацій при виборі саджанців з відкритою кореневою системою:

коренева система у колонних яблунь мучкувата, потужних утримуючих  коренів, як у традиційних яблунь, немає. Тому ви легко зрозумієте, що перед вами саджанець колоновидної яблуні.

коріння і стовбур повинні бути еластичними, а бруньки на зрізі - зеленими.

не повинно бути механічних пошкоджень кори і кореня.

на саджанці не повинно бути листя.

віддати перевагу краще однорічним рослинам - вони швидше приживаються.

не допускайте при перевезенні підсушування коренів і грунту. Перед посадкою обов'язково замочіть коріння яблуні на 1-2 години в розчині Гетероауксину, Корневина або укоренителя - це допоможе вашим саджанцям добре прижитися на новому місці.

Вибір місця для посадки колонних яблунь:

Садити колоноподібні яблуні слід на сонячних, захищених від північних вітрів місцях. На відміну від традиційних яблунь, колони займають набагато менше простору, тому є прекрасним варіантом навіть для дуже маленького саду. Крім того, колонам не страшно близьке залягання ґрунтових вод, що є їх безперечною перевагою.

 

Порядок посадки колонних яблунь і догляд після посадки

Посадка колон практично нічим не відрізняється від посадки традиційних яблунь, різниця лише в розмірі посадкової ями і кількості внесених добрив. 

1. Розмір посадкової ями. Колоновидні яблуні саджають на відстані 40-50 см між рослинами, витримуючи між рядами 120-150 см, яма діаметром 50 см і глибиною 40 см.

2. Підготовка посадкової ями. Яму для посадки готують за 2-3 тижні, в ідеалі - за 3-4 місяці до передбачуваної посадки (для весняної посадки восени, для осінньої посадки - навесні). При викопуванні ями верхній шар землі складають в одну сторону, нижній - по іншу.
3. Підготовка грунтосуміші. До верхнього шару землі з посадкової ями додають і добре перемішують наступні компоненти: 0,5 відра перегною або компосту 20-25 г суперфосфату 10-15 г сірчанокислого або хлористого калію 30 г вапна-гідратного (тільки якщо яма готується восени для весняної посадки, якщо ж яма готується навесні, то замість вапна вносимо доломітове борошно).
4. Заповнення посадкової ями. Підготовленої почво-смісью заповнюють яму, а наверх - нижній шар землі з ями. Грунт при цьому ще раз перемішують з добривами і ущільнюють. Заповнена посадкова яма повинна бути вище рівня землі на 10-20 см. Це необхідно, щоб з часом при природному осіданні ґрунту коренева шийка саджанця не опинилася заглиблена.
5. Посадка саджанця. У підготовленій ямі вертикально розміщуємо стовбур саджанця, розправляємо коріння, вбиваємо опору - кілочок (це вбереже рослина від сильних вітрів), і засипаємо грунтом, періодично поливаючи. Води повинно бути достатньо, щоб в ямці утворилася рідка грязь - це забезпечить хороший контакт корінців і грунту. Важливо! Рівень кореневої шийки повинен бути вище за землю на 2-3 см.
6. Мульчування пристовбурного кола. Необхідно обов'язково замульчувати пристовбурні кола після посадки соломою, торфом, тріскою або старими тирсою шаром не менше 3 см (використовувати свіжі тирсу можна) і ще раз ретельно полити. Полив краще здійснювати через розсіювач, адже коренева система у колон поверхнева і не можна допускати розмивання грунту в приствольній зоні.